Częściej jeść pochwały w stosunku do dziecka

Aby wychować pewnego siebie, swoich działaniach i decyzjach dziecka, wystarczy trzymać się z dziewięciu zasad wychowania.

1. Częściej jeść pochwały w stosunku do dziecka. Trzeba chwalić za każdy konkretny czyn i działanie. Należy skupić się na meritum. Szczególnie miło mu będzie, jeśli w obecności bliskich mama powie, jakie pozytywne działanie stało się ze strony dziecka. Na przykład, chwalił go za to, że pomógł starszej sąsiadce donieść produkty lub pomóc mamie w sprzątaniu domu. Przed snem dziecko musi mówić miłe słowa, dziękuje za dobre czyny w dzień i życzyć miłych snów.

2. W kontynuacji tematu pochwały należy podkreślić ważny aspekt w wychowaniu pewności – to słowa rodziców o tym, co cenią i kochają swoje dziecko. Miłe słowa, delikatne ramiona są niezbędne dla dziecka. Dziecko musi wiedzieć, że jest on bardzo drogi rodzicom.

3. W momencie komunikacji rodzice powinni być dobrym rozmówcą, jak i doskonałym słuchaczem. Szczególną uwagę należy zwrócić na zapewnienie, że dziecko rozumie, że rodzice nie tylko słuchają, ale i słuchają go. Ważne jest, aby zrozumieć – rodzice uważnie do jego problemów.

9 rad wychowania pewność siebie dziecka

4. Dorośli powinni dać prawo wyboru dziecka. Jej pomóc jego dalszego rozwoju i samorealizacji. Wszystkie rozwiązania są w zasięgu jego wieku trzeba pomóc mu wybrać samemu. Oczywiście musi się to odbywać w ramach rozsądku. Rodzice muszą tylko zachęcić do właściwego wyboru poprzez wyjaśnienia: dlaczego musi być tak, a nie inaczej.

5. Należy zachować zaufanie do dziecka i z pewnością wykazać. Więc dziecko poczuje się pewniej, bo autorytet rodziców .

6. Ważne jest, aby pokazać dziecku jego niezbędna obecność w życiu. Wystarczy częściej angażować dziecko do wspólnej organizacji wolnego czasu. Wszystko trzeba robić razem, nawet zakupy pomoże wmówić dziecku, że jest dla rodziców jego obecność jest bardzo ważne.

wychowania pewność siebie dziecka

Aktykuł sponsorowany przez Polski sklep z butelki dziecięce oraz ten sam sklep dla klientów ze Słowacji – detská postieľka oraz z Czech – mantinely do postýlky