Nie jest niczym niezwykłym, że wiele dzieci demonstrują

Nie jest niczym niezwykłym, że wiele dzieci wykazują absolutną niechęć do niczego. Na przykład, rodzice proszą o pomoc w domu, posprzątać swoje zabawki lub zrobić własnoręcznie prezent dla babci na urodziny, a dziecko lub odmawia, lub przyjmuje się za wszystko, z wielką niechęcią, choć sama sprawa wcale nie jest trudne lub niewykonalne. Najprawdopodobniej on po prostu leniwy. Dlaczego tak się dzieje i jak radzić sobie z dziecięcą lenistwa, powie “Ja — Rodzic”.
Przyczyny dziecięcej lenistwa
1. Niewłaściwe zachowanie rodziców: nadmierna opieka

Powodem dziecięcej lenistwa — wiele. Jednak najważniejsze z nich opierają się na złym zachowaniu rodziców. Zastanówcie się, jak często władze przechwycone u swojego dziecka inicjatywę: “Jesteś jeszcze mały, sama to zrobię!”, “Nie dotykaj, bo zepsujesz!”, “Nie bierz kubek — no szybciej!”. W takich sytuacjach rodzice po prostu pozbawiają dziecka inicjatywy i nie wolno mu zajmować się jakąkolwiek sprawą, zakładając, że sami poradzą sobie szybciej. W takim przypadku dziecko może w ogóle przepaść chęć dążenia do samodzielności: po co, jeśli i tak nie pozwolą lub nazwą “”?
2. Cechy temperamentu

Argumentując, leniwe dziecko, czy nie, nie zapomnij, aby zatrzymać się na ocenie jego temperamentu. Być może twoje dziecko — choleryk lub sangwinik. Wtedy staje się jasne, dlaczego mu nie jest praca, która wymaga koncentracji i wytrwałości. Raczej ją wykona skoncentrowany flegmatyk lub melancholijny. Jednak okruchy z zwanymi typami temperamentu będą z trudem wykonywać zadania, gdzie potrzebna jest szybka reakcja i zaangażowanie.
3. Nuda

Przyczyną lenistwa jest banalna nuda. Dzieci zawsze są bardzo ruchliwe: im trzeba ciągle biegać, coś wymyślać i gdzieś wylać swoją energię. Jeśli rodzice lub opiekunowie w przedszkolu ciągle zmuszają one siedzieć cicho i nie przeszkadzać, to śmieszne i ciekawe dzieci zamieniają się w smutnych i .

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko nie może wyrzucić swoją energię w przedszkolu i wraca do domu, chce dużo i wokół, a rodzice zamiast tego zmuszają go zajmować się nudnymi sprawami — na przykład, sprzątać zabawki. To samo dzieje się, gdy wieczorny spacer z dzieckiem mama z tatą zastępują na oglądanie telewizji: dziecku nie można wyrzucić swoją energię — on jest obrażony, zły i na pewno o żadnym przyjemności od pomocy w domu w takim razie już nie wchodzi w rachubę.
4. Nieporozumienie: po co to robić?

Czasami dzieci po prostu nie rozumieją, dlaczego należy wykonywać różne czynności. Po co zbierać zabawki, jeśli jutro je ponownie trzeba będzie się dostać? Dlaczego rano ścielić łóżko, jeśli wieczorem znowu trzeba będzie w nim spać? Dzieje się tak, gdy rodzice wymagają od dziecka przestrzegania porządku, ale nie wyjaśniają, dlaczego jest to ważne.
5. Brak zainteresowania

Często dziecko nie chce brać za to czy co innego, tak jak ja mu po prostu nie interesuje. Rodzice powinni dać dziecku motywację, budzą się w nim pragnienie, aby zabrać się za jakieś ćwiczenia, nakreślić jego celem. Wtedy dzieci będą dążyć do osiągnięcia końcowego rezultatu, a on z kolei będzie przynosić im przyjemność.

Autor: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dla dzieci i materace dziecięce. Polecamy sklep Banaby.pl