Przy odpowiednim wychowaniu już do trzech lat dziecko

Większość kobiet boryka się z tym, że, będąc na macierzyńskim, już nie należą do samych siebie. Często słyszymy, że teraz życie osobiste się skończyła i muszą żyć dla dziecka, cały swój czas i siły oddając mu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby uzyskać skrót złej matki. Ale przecież kobieta też człowiek. Ma swoje interesy i potrzeby, tak i po prostu chce mieć trochę wolnego czasu dla siebie. Jak zrobić tak, aby i rozwój dziecka nie ucierpiała, a matka nie czuła się, jak wyciśnięty z cytryny?

Przy odpowiednim wychowaniu już do trzech lat dziecko, mama zaczyna czuć się swobodniej. Ale do trzech lat trzeba jeszcze dożyć, więc ma to sens rozmawiać o tym, jak ułatwić sobie życie w tym okresie.
Czym zająć dziecko?

1. Małe dzieci często lubią oderwać papier. Jest to przydatne do rozwoju umiejętności motorycznych, która jest związana, w tym z rozwojem mowy. A dla matki to świetna okazja, aby wygrać dla siebie trochę czasu. Wystarczy zapewnić dziecku dużą ilością papieru. Lepiej, jeśli to będzie zwykły papier bez nadruku, aby dziecko nie nawdychał się farby, jeśli zechce włożyć jej w usta.

2. Jeśli dziecko lubi bawić się w wodzie, można podać mu miski z ciepłą wodą i zabawkami. Dobrze, jeśli pod będzie leżeć gumową matę (to eliminuje konieczność dokonania naprawy sąsiadów z dołu). Sprzątanie po takich gier nie zajmuje dużo czasu, ale dziecko będzie zajęty na długo.

3. Najlepsze zabawki – rzeczy dla dorosłych. Ile by nie było różnych zabawek dziecka, to i tak będzie sięgać do tych rzeczy, które “grają” rodzice. Można dać dziecku to, co jest trudne do złamania: wiechy machnięć kurzu, patelni, starą ładowarkę od telefonu itp.

4. Słone ciasto – świetna alternatywa dla . Z niego o wiele łatwiej rzeźbić; nie rozmazuje się, jak plastelina, według wszystkiego, co otacza dziecko; nawet jeśli dziecko próbuje go zjeść, nie otruje. Zazwyczaj wystarczy raz polizać, aby więcej nie chciałem ciągnąć słone ciasto w usta. A dzięki suplementacji , można zrobić go w różnych kolorach.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie Portal Banaby.pl gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy