To dziecko rozwija się, gdy dojrzewa

To dziecko rozwija się, gdy dojrzewa. Jeśli dziecko jest najczęściej użyć jednego słowa, aby wyrazić swoje myśli (uchowaj, boo, ale jednak), słownictwo dziecka 3-4 lat jest już wystarczająco bogaty, aby budować proste zdania. W tym wieku dziecko zaczyna mówić, a nie tylko mówić i starają się eksperymentować ze swoim przemówieniu. Chłopak nie mógł zakończyć rozmowę, zmieniać je w miejscach, sylaby zniekształcają dźwięk “P”, “B”, “M”, “W”. W skrócie, uczy się kontrolować swoją mowę.

Aby wyeliminować możliwość mocowania w mowie “źle” dźwięków dziecka, pożądane jest, aby od najmłodszych lat do pracy na artykulacji dziecka. Według logopedów dla dzieci, czystość dziecko wymowa zależy bezpośrednio na rozwój ich aparatu wokalnego. W szczególności odnosi się to do dolnej szczęki, które są bezpośrednio zaangażowane w artykulacji. Dlatego warto dołożyć szczególnych ćwiczenia artykulacyjne, listę ćwiczeń, które można łatwo znaleźć w Internecie.

Pielęgnowanie poprawnej wymowy dziecka, i upewnić się, że dom usłyszał tylko właściwą mowę. Nie lisp z dzieckiem, nie mów “baby” głos, nie zakłócają słowa same w sobie nie pozwalają go do innych członków rodziny. Pamiętaj, że dla Twojego dziecka jesteś przykładem dla wszystkich, a punktem odniesienia dla innych do naśladowania. Dziecko skopiuje mowę i będą wykorzystywane w rozmowie wzorców mowy. Zadzwoń rację wokół pozycji dziecka, komentować swoich działań i tych z dzieckiem. Czytaj książki dla dzieci i omówić z dzieckiem swoją historię. Zaangażowanie młodych uczniów do czytania tej historii opowieść. Staraj się, aby dziecko podczas stosunku widziałem twoją twarz, obserwując sposób wymawiać dźwięki. Podczas rozmowy z dzieckiem na bok innych pracach domowych, a czas poświęcić na dziecko.

Duża zaletą w wychowywaniu poprawnej wymowy wzorach i przynieść chistogovorki. Słowa w nich są tak dobrane, aby nauczyć dziecko, aby szybko i dokładnie powiedzieć, żadnych dźwięków. Powtarzając kilkakrotnie sam język fraza Twister, dziecko uczy się wymawiać słowa, rozróżniać je i wymawiać swoje dźwięki.

Rozwój mowy dziecka zależy bezpośrednio od jego rozwoju intelektualnego i fizycznego. Im więcej dziecko wykonuje szereg działań (czy zbierając piramidy, kostki lub składanie puzzli, łamigłówek rysunku) – w skrócie, wszystkie ćwiczenia, które rozwijają zdolności motoryczne rąk, tym lepiej rozwijać swoje umiejętności językowe. Naukowcy zidentyfikowali ciekawy związek. Okazuje się, bardziej mobilne niż palce dziecka, dziecko będzie zakładka bardziej elastyczne. Dlatego zaangażować okruchy do gry, rozwijanie myślenia i umiejętności motorycznych rąk. Następnie, będą miały pozytywny wpływ na rozwój mowy dziecka. Jak najwięcej grać z dzieckiem. Tylko ciekawe zajęcia odbywają się w formie gry, daje dobre rezultaty. Użyj wyobraźni, gry eksperymentu, odejście od tradycyjnych klisz. Unikaj zwrotów: “Siadaj teraz zacząć uczyć się wymawiać literę” P “. Mów lepiej: “Chodźmy wymyślić historię o niegrzecznym” P “i wesołego językiem, który uratował ten list.” Pamiętaj, że wszystkie interesujące dla dziecka – to jest łatwe do strawienia i jest pamiętany przez długi czas.