Toto dieťa sa vyvíja, keď zreje

Toto dieťa sa vyvíja, keď zreje. Ak je dieťa sa najčastejšie používajú jedno slovo na vyjadrenie ich myšlienky (chráň, vypískať, ale ale), slovná zásoba dieťaťa 3-4 rokov je už dosť bohatý stavať jednoduché vety. V tomto veku sa dieťa začne nie len hovoriť a hovoriť a pokúsiť sa experimentovať s jeho prejavu. Ten chlapec nemohol dokončiť slová, preskupiť je v miestach slabiky skresliť zvuk “P”, “B”, “M”, “W”. Stručne povedané, sa učia kontrolovať ich reč.

Aby sa vylúčila možnosť upevnenia do reči “zlých” zvuky dieťaťa, je žiaduce už od útleho veku pracovať na kĺbovom dieťa. Podľa logopédov pre deti, čistotu výslovnosť dieťa je priamo závislá na rozvoji ich vokálne aparátu. Najmä to platí pre spodnej čeľuste, ktoré sa priamo podieľajú na artikulácii. Z tohto dôvodu je vhodné, aby sa špeciálna artikulačné cvičenia, ktorých zoznam cvikov, ktoré možno ľahko nájsť na internete.

Starať o správnej výslovnosti dieťaťa, a uistite sa, že dom počul len tú správnu reč. Nenechajte LISP s dieťaťom, nehovorte “Baby” hlas, nenarušujú slová samy o sebe nemôžu dovoliť to, aby ostatných členov rodiny. Nezabudnite, že pre vaše dieťa ste príkladom pre všetkých, a meradlo pre ostatné nasledovať. Dieťa bude kopírovať svoju reč a budú použité v rozhovore svojej reči vzory. Volajte hneď na detský tovar, komentovať o svojej činnosti a tí svoje dieťa. Čítať detské knihy a diskutovať so svojím dieťaťom ich príbeh. Zapojiť mladých študentov, aby si prečítať príbeh rozprávať. Snažte sa udržať dieťa pri súloži vidieť vašu tvár a pozoroval, ako ste vyslovovať zvuky. Keď hovorí so svojím dieťaťom stranou iné domáce práce a času venovať na dieťa.

Veľkou výhodou pri výchove správna výslovnosť patters a priniesť chistogovorki. Slov nich sú zvolené tak, aby učiť dieťa, aby rýchlo a presne povedať žiadne zvuky. Opakovanie niekoľkokrát rovnaký výraz jazykolam sa dieťa učí vyslovovať slová, rozlišovať medzi nimi a vysloviť svoj zvuk.

vývoj reči dieťaťa priamo závisí na jeho duševný a fyzický vývoj. Čím viac dieťa vykonáva rôzne akcie (či už výberom pyramídy, kocky alebo skladanie puzzle skladačky, kreslenie) – skrátka nejaké cvičenie, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku rúk, tým lepšie rozvíjať svoje jazykové zručnosti. Vedci identifikovali podivný vzťah. Ukázalo sa, že viac ako mobilné detských prstov, dieťa bude karta pružnejšie. Teda presúva svoje drobčekov k hrám, rozvíjajúce myslenie a jemnej motoriky rúk. Následne budú mať pozitívny vplyv na rozvoj reči vášho dieťaťa. Čo najviac hrať s dieťaťom. Iba zaujímavé aktivity, ktoré sa uskutočnia v podobe hry, dá dobrý výsledok. Používať predstavivosť, experiment hry, odklon od bežných klišé. Vyhnite sa frázy: “Posaď sa začať učiť vyslovovať písmeno” P “. Povedzme, že lepšie: “Poďme prísť s príbehom o neposlušné” P “a veselé jazyku, ktorý zachránil ten list.” Spomenúť všetky tie zaujímavé dieťaťa – je ľahko stráviteľné a je pripomínaný na dlhú dobu.